فواید دوش آب سرد

فواید دوش آب سرد

فواید دوش آب سرد برای بدن بی‌شمار است؛ از چربی‌سوزی گرفته تا بهبود افسردگی، کمک به سلامت پوست و قسمت‌های مختلف بدن. بنابراین جایگزین کردن دوش آب سرد به‌جای دوش آب گر‌م، می‌تواند مزایا و فواید شگفت‌انگیزی برای بدن شما داشته باشد.

افزایش هوشیاری

گرفتن دوش آب سرد به خصوص در صبح ها که بدن گرمتر است باعث می شود،دریافت اکسیژن کلی بدن، افزایش پیدا کند. به این ترتیب، ضربان قلب نیز افزایش می‌یابد و خون زیادی در سراسر بدن جریان می‌یابد. این کار، انرژی لازم برای روز را تأمین می‌کند.

سلامت پوست

آب سرد بسیار برای پوست مفید است زیرا که آب گرم پوست را خشک کرده و باعث بسته شدن منافذ پوست می گردد.از مزایا و فواید دوش آب سرد برای مو می‌توان به توانایی درخشان‌تر و قوی‌ترکردن و البته سالم نگه‌داشتن مو با مسطح‌کردن فولیکول‌های مو اشاره کرد. همچنین، آب سرد باعث می‌شود که توانایی مو برای محکم نگه‌داشتن پوست سر، افزایش پیدا کند.

بهبود سیستم ایمنی و گردش خون

به گفته‌ی دکتر «ژوزف مرکولا»، متخصص سلامت طبیعی، دوش آب سرد با تحریک خون برای احاطه‌کردن ارگان‌ها، باعث بهبود گردش خون می‌شود. این عملکرد با بسیاری از بیماری های قلبی و پوستی مبارزه می‌کند. زمانی که آب سرد با پوست بدن تماس پیدا می‌کند، گردش خون را بهبود می‌بخشد که باعث می‌شود سرخرگ‌ها بتوانند به شیوه‌ی مؤثرتری خون را پمپاژ کنند؛ در نتیجه سلامت قلب افزایش پیدا می‌کند. همچنین دوش آب سرد می‌تواند باعث کاهش فشار خون شود، سرخرگ‌های بسته را باز کند و عملکرد سیستم ایمنی بدن را بهبود ببخشد.

کاهش وزن

ما در بدن خود دو نوع چربی داریم، چربی سفید و چربی قهوه ای ،چربی سفید همان چربی است که در بافت های بدن انباشته شده و ما می خواهیم آن را از بین ببریم در صورتی که چربی قهوه ای ، چربی مفیدی است که به گرم شدن بدن کمک می کند. و زمانی فعال می شود که در معرض سرما قرار بگیرد، بنابراین دوش آب سرد این چربی را فعال نموده و به کاهش .زن بدن کمک می کند.

[ بازدید : 20 ]

[ سه شنبه 20 آذر 1397 ] 12:18 ] [ هانیه فراهانی ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]